Druk wielkoformatowy

DRUK WIELKOFORMATOWY

W zakresie druku wielkoformatowego firma nasza postawiła na urządzenia japońskiej firmy MIMAKI – jednej z najlepszych firm w tym segmencie. Druk solwentowy charakteryzuje się wysoką odpornością na wszelakiego rodzaju warunki atmosferyczne oraz ścieranie, dlatego idealnie nadaje się do zastosowań zewnętrznych jak i wewnętrznych. Posiadamy plotery zarówno drukujące, jak i drukująco-tnące, dlatego po wydrukowaniu w razie potrzeb wytniemy każdy dowolny wybrany przez państwa kształt. Różnego rodzaju naklejki bądź nietypowe aplikacje.

PARAMETRY DRUKU

Maksymalna rozdzielczość druku to 1440 dpi.
Maksymalna szerokość zadruku to 160 cm.

Media: drukujemy na praktycznie wszystkim dostępnych mediach. W zależności od indywidualnych potrzeb jesteśmy w stanie sprowadzić najbardziej nietypowe materiały przeznaczone do zadruku technologią solwentową.

MEDIA, NA KTÓRYCH OFERUJEMY DRUK „OD RĘKI”

Folia monomeryczna biała – matowa, błyszcząca.

Folia polimeryczna wylewana z klejem kanalikowym – idealna do oklejania samochodów w pełnym 3D.

Folia przeźroczysta

Folia typu ONE WAY VISION– specjalna dziurkowana folia z jednostronnym prześwitem do oklejania szyb.

Szeroka gama folii kolorowych
Baner typu frontlit 510g

Baner typu blockout 610g (w dbałości o jakość druku i wytrzymałość drukujemy tylko i wyłącznie na banerach powlekanych)

Papier satynowy – wysokiej jakości, powlekany papier posterowy
Specjalistyczny idealnie gładki materiał blockout na roll up’y
Canvas – materiał imitujący płótno.
Materiał flagowy.

Flex– medium przeznaczone do druku aplikacji na ubrania metodą wgrzewania.

Drukujemy na mediach firm ORACAL i MACTAC.

JAK PRZYGOTOWAĆ PRACĘ DO DRUKU?

1. Rozdzielczość zdjęć osadzonych w pracy powinna wynosić nie mniej niż 150dpi, a w przypadku drobnych grafik nawet 300 dpi Niższa może powodować gorszą jakość wydruków, natomiast wyższa niepotrzebnie zwiększa wielkość plików.

2. Efekty graficzne: w przypadku, gdy w projekcie użyty został takie efekty jak: przeźroczystość, cienie, soczewki oraz gradienty, mogą one zostać błędnie odwzorowane.  Elementy takie należy zamienić na bitmapy CMYK, z włączonym wygładzaniem obrazów.

3. Kolorystyka: podczas projektowania należy korzystać z palety CMYK, szczególnie w przypadku elementów, dla których ważne jest dokładne odwzorowanie koloru (np. logotypy). Stosowanie kolorów RGB może spowodować wydruk niezgodny z Państwa oczekiwaniem.

4. Czcionki, powinny być zamienione na krzywe, ponieważ w przypadku braku danej czcionki zostaną zamienione automatycznie na inną. Może to spowodować brak polskich liter bądź całkowitą zmianę wyglądu tekstu.

5Rodzaj pliku: dobrą jakość wydruku zagwarantują formaty: PDF, CDR (do wersji X6)TIFF (z kompresją LZW), JPG, EPS. Zwykle drukarnie zastrzegają sobie jakich oczekuję rozszerzeń od klientów.

6. Spady: należy stosować przy małych naklejkach o dużym nakładzie (nacinane lub na gilotynę) z tłem innym niż białe oraz naklejkach na płyty PCV.
Około 0,50–1cm spadów dla płyt PCV oraz 0,1–0,2cm dla naklejek.